Witamy serdecznie na naszej stronie!   

 

   Dzień Dobry. Nazywam się Katarzyna Piesecka i zapraszam Państwa do obejrzenia mojej stronki, poświęconej psom rasy bullmastiff. Ta niezwykła rasa jest mało znana w Polsce. A szkoda, bo psy te są niezwykłe. Nie tylko piękne, ale i mądre.
   Gdy patrzę na swojego Pursza, to urzeka mnie w nim, niezwykłe połączenie siły i łagodności. Bullmastiff to bardzo zaskakujący pies.Dobry i łagodny dla rodziny i przyjaciół, lecz gdy zajdzie taka potrzeba, błyskawiczny, zdecydowany i nieustępliwy obrońca.

   W dzieciństwie moją ulubioną książką była "W Pustyni i w Puszczy".
Towarzyszył w niej bohaterom pies, jak nazywał go autor "brytan z rasy mastyfów" o imieniu Saba ("Lew"). Sienkiewicz opisywał go jako "osobnika z potężnym, okrągłym łbem ze zwieszonymi wargami, o grubych łapach, z potężną postacią, naprawdę przypominającą postać lwa, ze swoją płowożółtą maścią całego ciała". Oczywiście odzywał się on "potężnym basem".
A jaki był, w stosunku do Stasia i Nell, to wszyscy wiemy. I taki pies mądry, ciepły i ogromny, jak właśnie Saba, to marzenie nie tylko, mojego dzieciństwa, ale i całego życia. Po wielu latach oczekiwań pojawił się w moim domu Pursz, który idealnie pasuje do cytowanego wyżej opisu. Może tylko nie jest taki ogromny, bo w wieku 16 miesięcy ważył "zaledwie" 66 kg.
Ale jeszcze dorasta i ciągle nabiera masy.

Katarzyna Piesecka